В Україні порядок вручення повісток під час загальної мобілізації є критично важливим питанням, як пише «znaj.ua».

За словами юриста Катерини Аніщенко, із юридичної фірми «Riyako&Partners», повістки можуть вручати не лише представники ТЦК, а й інші уповноважені особи. До них належать посадові особи органів місцевого самоврядування, керівники товариств власників житла та члени житлово-будівельних кооперативів.

Аніщенко пояснює, що, хоча ці дії повністю законні, вони мають дотримуватися певного протоколу. Уповноважені особи можуть вручати повістки лише у випадку, якщо вони отримали офіційний наказ від голови військової адміністрації або керівника ТЦК, який надає їм такі повноваження.

Важливо зазначити, що повістка набуває юридичної сили лише після того, як вона особисто вручена призовникові або отримана поштою з повідомленням про вручення. Повідомлення, надіслані родичам, наприклад, батькам, не мають юридичної сили, доки призовник особисто не підтвердить отримання документа, підписавши його.

Повістка
Повістка

Зміст повістки зазвичай включає важливу особисту інформацію, таку як повне ім'я і дату народження людини. Однак включення цієї інформації не означає, що процес мобілізації розпочався.

Вкрай важливо, щоб дотрималися належних процедур доставки, перш ніж будуть застосовані будь-які штрафи за недотримання.

Таким чином, хоча місцеві органи влади уповноважені вручати повістки, дуже важливо, щоб процес відповідав встановленим правовим стандартам. Будь-яке відхилення від цих норм може розглядатися як порушення прав громадян.

Читайте також:

Скасування призову та заборона "бусифікації": нардеп повідомив про зміни у мобілізації

Нова мобілізація та відстрочка: скільки діє "броня" від призову

ТЦК більше не потрібні: запрацювала нова мобілізація – тепер повістка знайде кожного